Občianske združenie - SLNIEČKO NA CESTE!

Občianske združenie SLNIEČKO NA CESTE! už od roku 2012 pomáha hlavne deťom, ktoré utrpeli úrazy alebo vážne zranenia pri rôznych dopravných nehodách. Prvé dva roky sme pôsobili v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. V súčasnosti je našim sídlom Národný ústav detských chorôb v Bratislave. Postupne chceme našu činnosť rozšíriť a spájať detské chirurgie tak, aby bolo SLNIEČKO NA CESTE! naozaj zmysluplným a užitočným celoslovenským projektom.

Naše občianske združenie založili samotní chirurgovia, ktorí každý deň ošetrujú desiatky detí často v kritických situáciách, a vidia, čím všetkým musia prechádzať počas hospitalizácie. Aj keď pri ich liečbe využívajú najmodernejšie poznatky, výsledok nie je vždy taký, ako by si všetci želali a niekedy, žiaľ, ostáva aj celoživotné fyzické alebo mentálne postihnutie. Aj to najväčšie úsilie lekárov často naráža hlavne na nízke rozpočty a nedostatok financií pre zdravotníctvo zo štátnych zdrojov. Odhodlanie niečo zmeniť a posunúť sa v liečbe detí čo najďalej viedlo k myšlienke založiť Občianske združenie SLNIEČKO NA CESTE!, ktoré sa snaží čo najviac zlepšiť podmienky pre všetkých malých pacientov a ich rodičov.

Vďaka obrovskej pomoci našich partnerov postupne meníme a vylepšujeme Kliniku detskej chirurgie Lekárskej fakulty UK a Národného ústavu detských chorôb v Bratislave, kam prichádzajú deti z celého Slovenska. Podarilo sa nám už vymeniť všetky okná na oddeleniach, viaceré potrebné rekonštrukcie (kúpeľne, podlahy, sesterské izby, preväzovne) či výmeny a doplnenie chýbajúceho nábytku. Pre deti, ktoré musia tráviť svoj čas medzi nemocničnými stenami, pravidelne pripravujeme rôzne zaujímavé akcie a aktivity a máme ešte mnoho veľkých plánov. Ak chcete aj Vy pomôcť našim malým pacientom, môžete tak urobiť napríklad finančným príspevkom na účet OZ. Ak máte možnosť a chuť pomôcť nám akokoľvek inak, materiálne či osobnou aktivitou, budeme veľmi radi, keď nám o tom dáte vedieť. 

Chceme, aby ste o OZ SLNIEČKO NA CESTE! vedeli aj to, že si naozaj vážime Vašu pomoc a so získanými financiami zaobchádzame veľmi efektívne. Nemáme žiadnych zamestnancov a všetci ľudia zapojení do činnosti nášho OZ pracujú na báze dobrovoľnosti, bez nároku na plat. Ak práve nie sme na Klinike alebo niekde v teréne, všetko robíme u nás doma, takže OZ SLNIEČKO NA CESTE! nemá ani náklady spojené s nájmom, energiami či využívaním nejakých priestorov.

Ak chcete aj Vy pomôcť našim malým pacientom, môžete tak urobiť napríklad finančným príspevkom na účet OZ. Ďakujeme!

 

 

Občianske združenie SLNIEČKO NA CESTE!
FIO banka
číslo účtu: 2900451930/8330
IBAN: SK09 8330 0000 0029 0045 1930

 

 

 

 

Ďakujeme za Vaše 2% z daní pre SLNIEČKO NA CESTE!. Spolu tak môžeme ešte viac a ešte lepšie pomáhať tomu, aby naše najdrahšie slniečka boli zdravé a žiarili šťastím. Aj vďaka Vám teraz môžeme získať nevyhnutné finančné prostriedky na to, aby sme mohli realizovať naše naplánované projekty a vymýšľať ďalšie, ešte lepšie a veľmi užitočné.
ĎAKUJEME, že nám POMÁHATE POMÁHAŤ heart

Údaje potrebné na poukázanie podielu zo zaplatenej dane:

Obchodné meno (Názov): SLNIEČKO NA CESTE!
Právna forma: Občianske združenie
IČO/SID: 42306116
Sídlo: 83340 Bratislava, Limbová 2643/1

Všetky ďalšie informácie o poukázaní podielu zo zaplatenej dane, aj potrebné tlačivá NÁJDETE TU.